Nuda na wsi?

Sadzonki

Czy na wsi można się nudzić? Tak samo jak w mieście, ale nie jest tak, ze mieszkańcy wsi mają przerąbane jak drewno w drewutni. Zawsze oprócz mszy niedzielnej w pobliskim lub dalekim kościele można zorganizować zabawę.

A według popularnych zespołów muzycznych oscylujących wokół disco polo, zabaw będzie trwała do rano i jak to śpiewają będzie się działo. Niekoniecznie wódka musi płynąć strumieniami, ale pląs w tańcu nie zaniknie i grupa znajomych, rodziny będzie szalała na wiejskich parkietach.

Sadzonki

Sadzonki

Wieś ma to do siebie, ze tutaj puszczają hamulce, ludzie bawią się i śmieją, a nawet nieźle mając w czubie dochodzi do awantur i bijatyk. Tylko, że ten widok bawi raduje,a nie przyprawia o zawrót głowy. Nikt tutaj nie dzwoni po policję, bo z reguły władza bawi się z pospólstwem i wszystko rozstrzyga się między swymi. Dlatego wieś jest jak młoda dziewczyna, nieokiełznana i radosna i taka pozostaje do końca, chyba że rzuca w widły i grabie w kąt stodoły, aby zaznać innego smaku. Świata miastowego, innych możliwości i dostępu do dóbr materialnych, których na wsi jedynie brak. Teraz już nie jest źle,niemniej jednak ciągnie wilka do lasu. Do miasta, do Warszawy, Londynu czy Berlina.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>