Wymarzony dom na wsi

Każdy zmęczony miastem osobnik, wcześniej czy później, zastanawia się nad wybudowaniem domu na wsi.
Wieś zachęca swoim naturalnym oraz spokojnym urokiem, który pozwala się głęboko zrelaksować oraz zapomnieć o swoich doczesnych problemach.

Wizja posiadania własnego kawałka ziemi, gdzie na przyjaznej górskiej chacie co roku przysiada bocian, a kłos pszeniczny wyrosły na polu cieszy nasze oko, skutecznie przyciąga nas na wiejskie regiony. Również bursztynowy świerzop tańczący pośród fal burzanów, potrafi zachwycić i skłonić nas do decyzji o przeprowadzce w bardziej spokojne regiony, niż właśnie miasto.

Małe miejscowości jednak oprócz zalet wymienionych wyżej, ukrywają w sobie też liczne wady. W mieście nie ma przykładowo takiej ilości owadów jaka jest na wsi. Pozornie wydaje się to błahym problemem, ale jednak jeśli nie jesteśmy przyzwyczajeni do tych małych, irytujących stworzeń, możemy być bardzo rozczarowani wiejskim urokiem.

Także zapach wsi często bywa mocno dokuczliwy, kiedy rolnicy rozrzucają w polu nawóz naturalny. Intensywna woń potrafi zepsuć nam wypoczynek. Przyzwyczajeni do miejskich wygód doznamy szoku, kiedy okaże się, że najbliższy sklep, w którym prawie nic nie ma, jest oddalony od nas o kilka kilometrów, a w dodatku jest otwarty do 20.00.

Miejscowa społeczność, też może rozczarować nas swoją odmienną mentalnością oraz zachowaniem. Kolejną wadą mogą być problemy takie jak dostęp do internetu czy awarie prądu, które są dosyć często spotykanymi problemami w małych miejscowościach.

Pomimo wymienionych kłopotów, jeśli jesteśmy fanami natury powinniśmy cieszyć się z uroków jakie ma w sobie wiejska okolica. Z czasem też uda nam się zaakceptować pewne niedogodności.

Leave a reply

Your email address will not be published.

You may use these HTML tags and attributes:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>